• Śniadanie wielkanocne

• Nowa galeria Śniadanie wielkanocne została dodana do albumu fotograficznego

Tradycyjnie, w Wielką Środę w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies, rzeżuchę oraz wykonywały stroiki. Przedszkolaki w odświętnych strojach zasiadły do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków, aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Jakaż to była radość, gdy na zakończenie czekała na wszystkich niespodzianka - odwiedziny zajączka, który zostawił upominki w przedszkolu i ogrodzie przedszkolnym. Tuż po odbyła się świąteczna sesja zdjęciowa.

• Kolejni goście u Biedronek

• Nowa galeria Kolejni goście u Biedronek została dodana do albumu fotograficznego

Biedronki odwiedzili kolejni goście: pani Gosia z kuchni naszego przedszkola oraz tata Ignasia. Przedszkolaki usłyszały dalszy ciąg opowieści o misiu Guziku. Rozmawialiśmy o symbolach wiosennych, pani wiośnie i doskonale bawiliśmy się podczas zabaw z jajami wielkanocnymi😊

• Wielkanocne warsztaty Mrówek

• Nowa galeria Wielkanocne warsztaty Mrówek została dodana do albumu fotograficznego

Przed nami radosny czas Świąt Wielkanocnych. Nasze przedszkolaki za pomocą różnych form i metod poznają na zajęciach tradycje i symbole wielkanocne. W miniony wtorek - 19 marca dzieci z grupy Mrówek miały możliwość pogłębić swoją wiedzę na temat świąt uczestnicząc w warsztatach wielkanocnych .

• Dzień Żaby

• Nowa galeria Dzień Żabek została dodana do albumu fotograficznego

20.03.2024 grupa Żabek obchodziła swoje święto. Była żabia muzyka, żabie podskoki, a przede wszystkim była .... super ŻABAWA

• Dzień Mrówki

• Nowa galeria Dzień Mrówki została dodana do albumu fotograficznego

18.03.2024 r. przedszkolaki z "Mrówek" obchodziły święto swojej grupy. Przez cały dzień dzieci uczestniczyły w różnych zabawach integracyjnych, muzyczno-ruchowych, plastycznych.

• Dzień Motyla

• Nowa galeria Dzień Motyla została dodana do albumu fotograficznego

14 marca obchodzony jest Dzień Motyla. To wyjątkowy dzień dla jednej z grup z naszego przedszkola – dla Motylków. Celem zajęć w tym dniu było rozbudzenie zainteresowań przyrodą oraz wzbogacenie wiedzy na temat motyli. Przedszkolaki przypomniały sobie wygląd i nazwy różnych motyli, które można spotkać na naszych łąkach. Poznały też ich cykl rozwojowy, bawiły się w różne zabawy na podstawie książki Erica Carla „Bardzo głodna gąsienica”, nie zabrakło też tańców i innych zabaw z motylem w roli głównej. Świętowanie dopełniły wizyty i życzenia dzieci i pań z pozostałych grup z naszego przedszkola.

• Dzień Dinozaura

• Nowa galeria Dzień Dinozaura została dodana do albumu fotograficznego

• Rodzice w grupie Biedronek

• Nowa galeria Rodzice w grupie Biedronek została dodana do albumu fotograficznego

Grupę Biedronek odwiedziły kolejne mamy: Kostka i Matyldy, które przeczytały dalszą historię misia Guzika. Dzieci próbowały pić sok z cytryny, herbatkę zwaną kwasiorką, rozmawiały o witaminie C oraz o pomaganiu swoim przyjaciołom w potrzebie. Z niecierpliwością czekamy na dalsze losy Teodora oraz kolejnych czytających rodziców.

• Warsztaty chemiczne

• Nowa galeria Warsztaty chemiczne została dodana do albumu fotograficznego

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty chemiczne, podczas których dzieci obejrzały szereg ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń chemicznych. Głównym celem spotkania było rozbudzenie wyobraźni dziecięcej oraz zapoznanie z nowymi zjawiskami i pojęciami. Dzieci z ciekawością oglądały czarodziejskie sztuczki, m. in. jak zabarwia się woda na różne kolory pod wpływem odczynników chemicznych oraz jak można stworzyć kolorowy wulkan, czy zabawy z suchym lodem. Wszelkie eksperymenty wzbudziły w dzieciach ciekawość, oswoiły z nieznanymi dotąd zjawiskami, dostarczyły im dużo radości.

• Przedszkoliada

• Nowa galeria Przedszkoliada została dodana do albumu fotograficznego

Dzieci z grupy Biedronek i Mrówek uczestniczyły w Przedszkoliadzie w Szkole Podstawowej w Pobiedziskach Letnisku. Zapraszamy na fotorelację 😊

• Nowa galeria Bal karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego

W piątek, 9 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Od rana do naszej placówki przybywały: księżniczki, wróżki, Elsy, nie zabrakło też spidermanów, policjantów, strażaków i innych postaci. Tradycyjnie bal rozpoczęły fanfary, polonez i pokaz mody karnawałowej, po których nastąpiły wspólne tańce i zabawy. Był to niezapomniany, jak zawsze, czas.