• Wizja przedszkola

• Przedszkole jest placówką innowacyjną, nowoczesną, skuteczną i twórczą na miarę XXI wieku i potrzeb dzieci.
          • To miejsce, gdzie dzieci w sposób swobodny mogą wyrażać emocje, uczyć się zasad społecznego współżycia i rozwijać w sposób wszechstronny.
          • Na zasadach równości i poszanowania wolności drugiej osoby realizowane są indywidualne potrzeby każdego podopiecznego.
          • Przedszkole rozwija u dzieci poczucie własnej wartości, by bez ograniczeń mogły podejmować aktywność na każdym etapie swojego życia.
          • Przedszkole tworzy dzieciom możliwość samorealizacji, pracy z rówieśnikami, kreatywnego myślenia, działania i przeżywania, uczestniczenia w ciekawych zajęciach, poznawania otaczającej rzeczywistości z zachowaniem wartości uniwersalnych: dobra, prawdy i piękna.
          • Realizowany system wychowawczy i działania edukacyjne sprzyjają wyzwalaniu aktywności własnej dzieci, rozwijają ich zainteresowania i służą osiąganiu przez nie gotowości szkolnej.
          • Programy realizowane w przedszkolu dostosowane są do potrzeb i możliwości dzieci a działania edukacyjne ukierunkowane są na wszechstronny rozwój osobowości dzieci i stwarzanie warunków do twórczości i kształtowania samodzielności.
          • Przedszkole umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom.
          • Placówka uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska.
          • Posiada wykwalifikowaną, kompetentną, zaangażowaną i odpowiedzialną kadrę pedagogiczną.
          • Pracownicy przedszkola są zaangażowani w pracę przedszkola i konsekwentni w działaniu.
          • Przedszkole promuje swoje osiągnięcia w środowisku lokalnym.
          • Przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią.

Wyznaczniki pracy

• Wielostronny rozwój dziecka.
          •  Monitorowanie, stymulowanie rozwoju: psychicznego, fizycznego, emocjonalnego, społecznego, umysłowego.
          • Kształcenie umiejętności odpowiednio do fazy rozwoju dziecka.
          • Udział w promowaniu opieki zdrowotnej uwzględniającej wczesne wykrywanie grup  ryzyka zdrowotnego i  społecznego.
          • Spontaniczne i zorganizowane wychowanie dziecka realizowane przy współpracy z rówieśnikami i dorosłymi.
          • Zabawa jako główna forma aktywności dziecka przedszkolnego.
          • Pomoc dzieciom w stworzeniu przez nie pozytywnego obrazu samego siebie (w tym szacunku dla siebie i  innych) oraz w zrozumieniu i szanowaniu tych, którzy różnią się od innych.