• Dzień Dinozaura

• 24 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować dzieci z naszego przedszkola. Ogromna radość i zadowolenie towarzyszyło przedszkolakom podczas zabaw i przeniosło w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat :)

• Dzień Kota

• 17 lutego wszystkie czarne, białe, łaciate, rude, szare, pręgowane koty rasowe i te pospolite dachowce obchodzą swoje święto. Nasze przedszkolaki dziś nie zapomniały o swoich zwierzakach. Oglądały koty duże i te małe, drapieżne i łagodne, dowiedziały się, co lubią najbardziej, a czego nie. Poznały ciekawostki na temat kotów oraz ich potrzeb. Nie zabrakło przy tym wspaniałej zabawy 😊Pogłaszczcie dziś szczególnie Wasze koty 😊Pamiętajcie o naszych małych przyjaciołach nie tylko dziś!

• Bal przebierańców

• Nowa galeria Bal przebierańców została dodana do albumu fotograficznego

Karnawał to czas zabaw również dla najmłodszych. Cudowne stroje, kolorowy wystrój sali gimnastycznej i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci z naszego przedszkola w minioną środę. Przedszkolaki z dumą rozpoczęły bal polonezem, następnie zaprezentowały swoje piękne stroje, a potem z ogromną chęcią uczestniczyły w różnych tańcach i zabawach. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości i to jest najważniejsze, gdyż właśnie radość była głównym celem naszego balu.

• Jasełka

• W mijającym tygodniu sześciolatki z grupy Żabek dwukrotnie zaprezentowały przedstawienie jasełkowe. We wtorek w świąteczny nastrój wprowadziły swoich rodziców, a dzień później dzieci oraz pracowników przedszkola. Niezwykły występ naszych najstarszych przedszkolaków sprawił, iż wszyscy poczuli magiczną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

• Odwiedziny Mrówki

• Dziś nasze przedszkole odwiedziła Mrówka z Mikołajką z PSB Mrówka z Pobiedzisk. Zostaliśmy obdarowani karmnikami dla ptaków oraz zapasem ziarna. Razem zawiesiliśmy karmniki na drzewach przed przedszkolem i nasypalismy pokarm. Serdecznie dziękujemy za hojność i szczodrość szefostwu i pracownikom sklepu Mrowka :)

• Akcja "Herbatka dla Seniora"

• Od 3 do 17 listopada w naszym przedszkolu trwała zbiórka herbat w ramach akcji charytatywnej ,,Herbatka dla Seniora". Zebrane herbaty zostały przekazane podopiecznym Domu Opieki Hospes Hospiti Sacer w Pobiedziskach. Otrzymali je również seniorzy z Klubu Seniora w Pomarzanowicach.

Wspomniana akcja to jedno z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna Nasza Polska Cała", w którym nasza placówka bierze udział.

Dziękujemy bardzo rodzicom oraz dzieciom za zaangażowanie oraz aktywny udział w zbiórce herbat.

• Mikołajki

• Dziś w naszym przedszkolu odbyły się mikołajki, podczas których przedstawicielki Rady Rodziców wręczyły nagrody w konkursie na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”. I miejsce zajęła Zosia K. z Motyków, II Antosia M. z Żabek i III miejsce zajęła Gabrysia P. z Motylków. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym przedszkolakom biorącym udział w konkursie. Tego dnia Mikołaj również zostawił prezenty wszystkim dzieciom przebywającym w naszej placówce. Dzieci integrowały się poprzez wspólne zabawy i tańce przy choince. Zapraszamy do naszej galerii 😊

• Andrzejki

• 30 listopada obchodziliśmy Andrzejki- dzień wróżb i czarów z przymrużeniem oka 😉Tak właśnie wesoło spędziły czas nasze przedszkolaki. Poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe, integrowały się z kolegami i koleżankami. Zapraszamy do galerii zdjęć 😊

• Bożonarodzeniowe warsztaty ceramiczne

• Tradycyjnie, jak co roku, w naszym przedszkolu odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty ceramiczne. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia przedszkolakom autentyczną frajdę. Efektem naszej zabawy z gliną będą wypalone w piecu ozdoby świąteczne

• Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

• Małe, duże, puchate, mięciutkie, a przede wszystkim pluszowe – dziś misie opanowały nasze przedszkole z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały genezę tego wyjątkowego dnia i brały udział w różnych zabawach z misiem w roli głównej.

• Narodowe Święto Niepodległości

• W naszym przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. 10 listopada 2022 wszyscy świętowaliśmy wyjątkowy dla nas – Polaków dzień, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, której celem jest zaśpiewaniu czterozwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego”.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Bajki i baśnie odgrywają ważną rolę w życiu dzieci, towarzyszą im od najmłodszych lat, rozśmieszają, wzruszają, bawią, ale przede wszystkim uczą.

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W naszym przedszkolu świętowanie miało miejsce w piątek, 4 listopada. Dzieci przybyły przebrane w bajkowo-baśniowe stroje, a zajęcia obfitowały w zabawy z literackimi postaciami.

• Dzień Dyni

• 30 października obchodziliśmy w przedszkolu Święto Dyni. Przedszkolaki przekonały się, jakim zdrowym i smacznym jest warzywem. Tego dnia nie zabrakło konkurencji, zabaw z dynią w roli głównej. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne, wykroiły w swoich dyniach różne kształty twarzy, wesołe i smutne minki oraz przygotowały dyniowe babeczki. Ubrani na pomarańczowo, poczuliśmy się jak na dyniowej grządce 😊

• Dzień Kundelka

• 25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Rada Rodziców z naszego przedszkola zainicjowała zbiórkę karmy, zabawek i podkładów dla podopiecznych Fundacji " Funta Kłaków Warte". Dziś gościliśmy Panią Izę z suczką Pusią z tejże fundacji, której przekazaliśmy wszystkie zgromadzone dary. Wszystkim rodzicom i dzieciom, którym nie jest obcy los zwierzątek z fundacji, serdecznie dziękujemy :)