• Ewakuacja próbna

• W piątek w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Wszystkie dzieci  i pracownicy opuścili budynek  o godz. 10:00 i stanęli na placu przedszkolnym, w miejscu do tego wyznaczonym, gdzie nie było bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Akcja przeprowadzenia  ewakuacji przebiegła bardzo sprawnie i bez zakłóceń.

• Nasza placówka wśród nagrodzonych przedszkoli w konkursie "Zielone przedszkola na 30 lat Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu"

• W lipcu nasze przedszkole wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu www.wfosgw.poznan.pl skierowanym do placówek przedszkolnych z terenu województwa wielkopolskiego. Zadaniem było stworzenie projektu przestrzennego ogródka przedszkolnego oraz przedstawienie pomysłów na wykorzystanie go w zajęciach edukacyjnych. Udało nam się znaleźć wśród 30 placówek, które dostały dofinansowanie na częściową realizację w/w projektu.Naszym głównym pomysłem było stworzenie „zewnętrznej sali”, w której będzie można prowadzić zajęcia dla dzieci na świeżym powietrzu. Ponadto na terenie naszego ogrodu powstał kompostownik. W planach mamy stworzenie ścieżki sensorycznej, domku dla owadów itp. – a wszystko po to, aby jeszcze bardziej przybliżać naszym dzieciom tematy związane z ekologią.

Bardzo dziękujemy panu Oskarowi Matysiakowi, który zajął się realizacją pomysłu „sali zewnętrznej” oraz panu Radkowi Maciejewskiemu za kompostownik.

Jeśli podczas jesiennych porządków w ogrodzie będą Państwu zalegały krzewy lub sadzonki kwiatów, proszę o nas pamiętać, chętnie je przyjmiemy.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Dziś wszystkie przedszkolaki obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu od samego rana panowała radosna atmosfera. Dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę na naszym placu zabaw. Było wesoło i kolorowo. W dalszej części uroczystości pani  dyrektor i panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Nie obyło się bez upominków. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do naszej galerii na ogólnym profilu oraz na zamkniętych grupach 😊

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Poznaliśmy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Wszystkie przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody tego święta: kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy. Zapraszamy do galerii 😊

• Wyjazd do Starego Zoo i sali zabaw

• Nowa galeria Wyjazd do Starego Zoo i sali zabaw została dodana do albumu fotograficznego

W czwartek, 22 czerwca dzieci z grup: Pszczółek i Mrówek udały się na, ostatnią w tym roku przedszkolnym, wycieczkę. Pierwszym celem podróży było Stare Zoo w Poznaniu, gdzie spacerując alejkami, dzieci obserwowały różne zwierzęta. Następnym punktem była Sala Zabaw "Michałek", w której przedszkolaki oddały się dwugodzinnym szaleństwom na zjeżdżalniach i dmuchańcach. Taka wspólna wyprawa z pewnością się jeszcze powtórzy.

• Pożegnanie Żabek :(

• Nowa galeria Pożegnanie Żabek :( została dodana do albumu fotograficznego

20 czerwca 2023 r. odbyła się uroczystość z okazji zakończenia przedszkola. Tego dnia dzieci z grupy Żabek oficjalnie pożegnały się ze swoimi paniami, całym personelem, a także młodszymi kolegami i koleżankami. Starszaki dostojnie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne oraz recytatorskie. Nie zabrakło także słynnego poloneza rozpoczynającego całą uroczystość. Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, prezenty wręczone przez Panią Dyrektor, upominki od młodszych grup oraz wyprawkę do szkoły ufundowaną przez Radę Rodziców.

• "Bal u Smerfów" - przedstawienie Teatru Rodzica

• Nowa galeria "Bal u Smerfów" - przedstawienie Teatru Rodzica została dodana do albumu fotograficznego

Dziś, tj. 13 czerwca w naszym przedszkolu miała miejsce premiera kolejnego przedstawienia Teatru Rodzica, który działa w naszej placówce już od dziesięciu lat. W tym roku scenę opanowały Smerfy, Gargamel, Klakier, Hogata i Matka Natura. Ciekawy scenariusz, świetna gra aktorska, kostiumy, muzyka, interakcja z dziećmi itd. sprawiły, że zebrana publiczność bawiła się wyśmienicie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to cudowne przedsięwzięcie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

• Nasze Przedszkole wzięło udział w akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam", której pomysłodawcą i organizatorem jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole". Dziś, czyli 7 czerwca o 10:00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski czytało książki w swoich bibliotekach, przedszkolach, szkołach, parkach i na rynkach. Nasze dzieci wysłuchały opowiadań: "Mała Lama zbuntowana" oraz "Mała Lama w łóżku sama".

• Dzień Dziecka 2023

• Nowa galeria Dzień Dziecka 2023 została dodana do albumu fotograficznego

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen radości, uśmiechów, zabaw, niespodzianek i wielu niezapomnianych wrażeń! Nasze przedszkolaki spędziły ten dzień na świeżym powietrzu, bawiąc się w trakcie wspólnych konkurencji sportowych, za wykonanie których każda grupa otrzymała puchar. Na dzieci czekały również zabawy przy muzyce, upominki, lody i pyszny poczęstunek.