• Przedszkoliada

• Nowa galeria Przedszkoliada została dodana do albumu fotograficznego

Dzieci z grupy Biedronek i Mrówek uczestniczyły w Przedszkoliadzie w Szkole Podstawowej w Pobiedziskach Letnisku. Zapraszamy na fotorelację 😊

• Nowa galeria Bal karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego

W piątek, 9 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Od rana do naszej placówki przybywały: księżniczki, wróżki, Elsy, nie zabrakło też spidermanów, policjantów, strażaków i innych postaci. Tradycyjnie bal rozpoczęły fanfary, polonez i pokaz mody karnawałowej, po których nastąpiły wspólne tańce i zabawy. Był to niezapomniany, jak zawsze, czas.

• Styczniowe zajęcia z projektu w grupie Biedronek

• Nowa galeria Styczniowe zajęcia z projektu w grupie Biedronek została dodana do albumu fotograficznego

W styczniu przedszkolaki z grupy Biedronek odwiedziła mama Sary i mama Zosi. Obie mamy dołączyły do grona rodziców czytających dzieciom dalszy ciąg opowiadania z projektu czytelniczego „Guzik”. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych. Tym razem poruszyliśmy temat noworocznych postanowień oraz emocji.

• Dzień Babci I Dziadka w grupie Żabek

• Nowa galeria Dzień Babci I Dziadka w grupie Żabek została dodana do albumu fotograficznego

19.01.2024 r. odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i Babcie licznie przybyli na uroczystość, aby zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta. Przedszkolaki śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były prezenty wykonane przez dzieci z pomocą nauczycieli.

• Teatrzyk "Zagubiona owieczka"

• Nowa galeria Teatrzyk "Zagubiona owieczka" została dodana do albumu fotograficznego

W ubiegłym tygodniu odwiedzili nas artyści z teatru Eden ze spektaklem pt. „Zagubiona owieczka”. Ta trzymająca w napięciu sztuka ukazała historię pasterzy, którzy nie stracili nadziei na odnalezienie zagubionej owieczki. Reakcje dzieci, które spontanicznie stały się aktywnymi uczestnikami, ich śmiech, próba pomocy głównym bohaterom, gromkie brawa itp., były najlepszym dowodem na to, iż przedstawienie bardzo im się podobało.

• Dzień Babci i Dziadka w grupie Biedronek i Mrówek

• Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka w grupie Biedronek i Mrówek została dodana do albumu fotograficznego

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny okres w roku. Tradycją naszego przedszkola jest coroczne wystawianie Jasełek. Biedronki i Mrówki pięknie się prezentowały na tle nocnej dekoracji. W miłej, świątecznej atmosferze dzieci odegrały swoje role, pięknie tańczyły i śpiewały. Jasełka połączone zostały z niezwykle ważnym dniem, z Dniem Babci i Dziadka. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i wręczyły upominki swoim Dziadkom. Spotkanie przepełnione było radością dzieci, wzruszeniem Babć i Dziadków oraz dumnych ze swych pociech Rodziców.

• Wigilia

• Nowa galeria Wigilia została dodana do albumu fotograficznego

Ze względu na panujące choroby, w okrojonym składzie świętowaliśmy zbliżające się Boże Narodzenie.

• Warsztaty Świąteczne Żabek

• Nowa galeria Warsztaty Świąteczne Żabek została dodana do albumu fotograficznego

Warsztaty z rodzicami w grupie Żabek rozpoczęliśmy od zimowych zabaw: jazda na sankach, rzucanie śnieżkami a na końcu bitwa na śnieżki. Wszyscy się świetnie bawili. Po zabawie rodzice wraz z dziećmi wykonali kartki świąteczne.

• Wycieczka Mrówek

• Nowa galeria Wycieczka Mrówek została dodana do albumu fotograficznego

W czwartek 14 grudnia dzieci z grupy Mrówek wzięły udział w wycieczce do Pracowni Plastycznej Chono Tu, gdzie odbyły się warsztaty świąteczne.

• Spotkanie mikołajkowe Biedronek i Motylków

• Nowa galeria Spotkanie mikołajkowe Biedronek i Motylków została dodana do albumu fotograficznego

11 grudnia dzieci z grupy Biedronek i Motylków z rodzicami wzięły udział w spotkaniu mikołajkowym. Wszyscy przenieśli się w magiczny świat Świętego Mikołaja. W czasie zajęć pojawiły się mikołaje, reniferki, bałwanki, wspólne zabawy i tańce przy dźwiękach świątecznych piosenek. Panował gwar, śmiech, radość i dobry humor.