• Piknik Ekologiczny

• Tradycją stało się, iż nasze przedszkolaki występują na corocznym Pikniku Ekologicznym w Pobiedziskach. W tym roku reprezentowały nas Motylki i Biedronki :)

• Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie

• 23 maja grupa Biedronek i Motylków wybrała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Strażacy opowiedzieli przedszkolakom o specyfice ich pracy, pokazali wozy strażackie, odzież oraz sprzęt. Nie zabrakło również pokazu symulatora zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego, który jest makietą domu rodzinnego oraz nowoczesnym narzędziem w zakresie edukacji ekologicznej oraz przeciwpożarowej. Na zakończenie dzieci lały wodę z węża strażackiego, utrwalały numery alarmowe i słuchały sygnałów z wozu strażackiego. Wyjazd był bardzo udany i wszystkie przedszkolaki były zadowolone :)

• Wyjazd na spektakl "Pinokio"

• 17 maja grupa Pszczółek udała się na swój pierwszy wyjazd autokarowy. Celem podróży był spektakl "Pinokio" , wystawiany przez Teatr Wrocławski w Pobiedziskim Domu Kultury. Dzieci były tak podekscytowane, że już planujemy kolejny wyjazd 🙂

• Dzień Flagi

• Nowa galeria Dzień Flagi została dodana do albumu fotograficznego

Po całym tygodniu zajęć poświęconych Polsce, poznawaniu symboli narodowych, legend i najważniejszych miejsc w kraju społeczność przedszkola wzięła udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Całość rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, pogadanką tematyczną, po której zatańczono poloneza. Następnie zrobiono korowód do piosenki „Flaga biało-czerwona. Zwieńczeniem uroczystości było stworzenie „żywej flagi.

• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi obchodzony w dniu 22 kwietnia to największe ekologiczne święto świata. To coroczne wydarzenie organizowane jest w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, co doskonale wiedzą i czynią nasze przedszkolaki 😊 Zapraszamy na fotorelację 😊

• Uwaga! Konkurs plastyczny!

• Drodzy rodzice.

Ogłaszamy Konkurs plastyczny "Moje przedszkole". Wszystkie nasze przedszkolaki zachęcamy do wzięcia udziału i  dostarczenia prac do 28 kwietnia 2023 r. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem :)

• Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

•

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych znajduje się na drzwiach przedszkola oraz w programie nabór.

Prosimy o potwierdzenie woli przyjęcia do dnia 14 kwietnia do godz.15.00 telefonicznie, mailowo, osobiście lub w programie nabór.

• Konkurs pt. "Jajo wielkanocne" - wyniki

• Nowa galeria Konkurs pt. "Jajo wielkanocne" - wyniki została dodana do albumu fotograficznego

Dziś, tj. w środę, 5 kwietnia zostały wręczone nagrody dla dzieci za udział w konkursie zorganizowanym przez Radę Rodziców pt. "Jajo wielkanocne". Spośród dostarczonych prac komisja konkursowa wybrała trzy pierwsze miejsca, ale za pomysłowość i zaangażowanie nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Serdecznie gratulujemy. Ogromne podziękowania dla Rady Rodziców - Paniom Joannie Pocentek, Natalii Michalak oraz Annie Ignasiak za przeprowadzenie kolejnego konkursu dla dzieci.

• Spektakl "Opowieść o dobrym człowieku"

• Dziś nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru dla Dzieci i Młodzieży „Eden” . Dzieci mogły obejrzeć spektakl pt. „Opowieść o dobrym człowieku”, podczas którego razem z aktorami szukały odpowiedzi na pytanie: kto to jest dobry człowiek i na czym polega bezinteresowność.

• Dzień Świadomości Autyzmu

• Nowa galeria Dzień Świadomości Autyzmu została dodana do albumu fotograficznego

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W poniedziałek, 3 kwietnia przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia. Dzieci wzięły udział w zajęciach, podczas których poznawały świat różnymi zmysłami. Najważniejszym celem „niebieskiego” dnia było zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu.

• Wyjazd do teatru

• Świętując dziś Międzynarodowy Dzień Teatru, wspominaliśmy ubiegłotygodniowy wyjazd na spektakl pt. "Księga dżungli" :)